IMT- Integrált manuális testkorrekció – Legyél szabad a testedben!
(Holisztikus Oszteopát szemlélet a mozgásszervi fájdalmak kezelésére)

“Az oszteopátia filozófiájának megvalósítása egy manuális diagnosztikai és kezelési koncepcióban, amelyben az ember és nem a betegség áll a középpontban. Holisztikus megközelítés, melynek célja a szervezet autoregulációjának serkentése.” (Andrew Taylor Still, az oszteopátia alapítója)

Az Integrált Manuális Testkorrekció (IMT) kezelés stabil szakmai alapokon nyugvó megoldást jelent a mozgásszervi panaszok kezelésében, amely az általam tanult manuális (kézzel végzett), és mozgásos módszerek kombinációja. IMT kezeléseim egyénre szabottak, és minden esetben teljes állapotfelméréssel kezdődnek, hogy a lehető leghatékonyabb és legbiztonságosabb legyen a folyamat. A vizsgálatokat követően megszerzett tudomásom és tapasztalataim, illetve az Ön igényei által kombinálom azokat a technikákat, amelyekkel a leghatékonyabban érhetjük el a közösen meghatározott célokat.

Kinek ajánlom?
A személyre szabottság által roppant széles kör számára hatékonyan alkalmazhatóak a kezelések, legyenek akár különböző mozgásszervi- gerinc panaszai, végezzen irodai vagy nehéz fizikai munkát, sportoljon, illetve akár prevenciós célból.

Tanult módszereim:

Integrált Manuális Terápia (IMT)
Az Integrált Manuális Terápia segíti a test regenerációs folyamatait aktivizálni a kötőszövetek (fascia) kezelésén keresztül. Lehetőséget teremt a különböző terápiás folyamatok stabilizálására és felgyorsítására a lágyszövetek kiegyensúlyozásával. Tartalmazza a mozgásrendszer kezelését. Integrálja a különböző ízületek mozgását a test egészébe, segíti visszatérni szimmetrikus helyzetébe, fájdalmat csillapít és segíti a test energia hatékony működését.
 

 
Oszteopátia
Az oszteopátia egy olyan terápiás módszer, ahol az alapos anatómiai, élettani, kórtani ismeretekre alapozva, a fejlett manuális készségeken keresztül képesek vagyunk precíz állapotfelméréseket és kezelési metódusokat alkalmazni, amik segítik a szervezet öngyógyító mechanizmusait aktivizálni.
Az oszteopátia 3 fő területe
 

 
-A parietális oszteopátia a mozgásrendszer rendellenességeinek felderítésével és kezelésével foglalkozik. A mozgásrendszer az emberi test tartó- és mozgató rendszere. A parietális oszteopátia e rendszer egyes struktúráiban, mint pl. az ízületekben, izmokban, inakban, szalagokban vagy a fasciákban és azok interakciójában keresi a rendellenességeket, és igyekszik ezeket manuálisan helyreállítani.
 

 
-A viscerális oszteopátia az ember belső szerveivel (latinul: viscera) foglalkozik. A gyengéd manuális kezelés visszaadja azok mozgási szabadságát a hasban és a mellkasban, serkenti a keringésüket és javítja a funkciójukat
.

 
-A craniális oszteopátia célja a gerincoszlopban a keresztcsontig és a koponyában – összességében az ún. cranio-sacralis rendszerben – a folyadékok szabad áramlásának serkentése, illetve rendellenességek esetén annak helyreállítása.

 
 
 
Neuro-mozgáskorrekció
Mozgásunkat a központi idegrendszer vezérli, szabályozza különböző reflexmechanizmusokon keresztül. A módszer keretein belül ezeket a folyamatokat szeretnénk megérteni a gyakorlatban, és ha szükséges korrigálni.
Azáltal, hogy a gyakorlatban teszteljük a központi idegrendszer tónusszabályozó mechanizmusát, egy elképesztően érdekes világ nyílik meg előttünk, ahol nemcsak a diszfunkciók létrejöttét értjük meg, hanem reflexműködéseken keresztül tudjuk optimalizálni a mozgásokat, növelni a teljesítményt, de akár blokkolni is tudunk célzottan izmokat.

 

 
Mozgáselemzés
Mozgáselemzés során célunk felderíteni a diszfunkcionális működő izmokat, Ízületeket, melyek mozgásszervi fájdalmakhoz vezetnek, illetve nagyban ronthatják egy sportoló teljesítményét. Ezek elemzése azonban önmagában nem elégséges, mert célunk felismerni miért alakította ki a helytelen mozgásmintát a testünk!
Egy helytelen mozgásminta, aszimmetrikus testtartás számtalan forrásból származhat. Anatómiai eltéréseken túl, leggyakrabban testünk önvédelmi mechanizmusai okozhatnak aszimmetriákat.
Mozgásszervi vizsgálatok, funkcionális neurológiai tesztek már lehetőséget teremtenek arra, hogy felderítsük a helytelen mozgásminta mögött megbújó probléma forrását.

 

 
Izom energia technika (MET – muscle energy technique)
Izom energia technika (MET – muscle energy technique), a lágyrész-manipulációs módszerek csoportjaként határozhatók meg. Segítségével javítható a mozgásszervi rendszer működése és csökkenthető a fájdalom. Megfelelő pozicionálás mellett, izom ellenállással szemben történő minimális megfeszítésével, majd lazításával hatunk az ízületekre.

 

 
Gyógymasszázs
Sokféle fogás jellemzi (simítás, gyúrás, paskolás, dörzsölés, ütögetés) melyek részben lazító, részben stimuláló hatásúak.
Javítja a vérkeringést, fokozza a vérellátást a bőrben és az izomzatban, a letapadásokat megszünteti, izmok rugalmasságát növeli, csillapítja az esetleges a fájdalmakat.

 

 
Köpölyözés
A köpölyözés az ősi gyógyító technikák közé tartozik. A köpölyözést lényegében minden betegséget gyógyító módszernek tartották, így gyakran alkalmazták. Köpölyözéskor keletkező vákuum hatására javul a vér- és a nyirokkeringés, s ezek hatására javul a kötőszöveti sejtek oxigénellátása és anyagcseréje. Kiválóan alkalmazható különböző mozgásszervi panaszok kezelésére.

 

 
Trigger pont kezelések
A trigger pontok az emberi test izomszövetében található feszültségcsomók, melyek létezéséről általában nem is tudunk. Ezek a borsónyi kis pontok kívülről nem láthatóak, és az általuk okozott fájdalom sem a trigger pont helyén jelentkezik, hanem általában kisugárzó fájdalomként jelenik meg egy másik testrészen. A trigger pont neve is innen eredeztethető, hisz angolul a trigger szó jelentése indukálni, kiváltani. Arról van tehát szó, hogy az izomban található feszültségcsomók a testünk egy másik részében eredményeznek kisugárzó fájdalmat. Nagyon gyakori például, hogy a különböző nyaki panaszok esetében a probléma gyökere távolabb, a háti szakaszon található, illetve fejfájás esetén a kiváltó okokat a nyakizmok környékén kell keresni.


 
Myofasciális kezelés
A lágy szöveteink, főként izomzatunk könnyen válhat kötötté, feszessé; megrövidülhet, aminek sok kiváltó oka lehet. Ennek következtében elveszíthetjük mozgásszabadságunkat, rugalmasságunkat, és hajlékonyságunkat; valamint izomzatunkban is tartós fájdalom alakulhat ki. A myofasciális oldás egy manuális technika, aminek célja a kötött kötőszöveti rétegek oldása által megrövidült, feszes izomzat fellazítása, és felszabadítása. Mindezzel csökkentjük a fájdalomérzetet, növeljük a mozgások terjedelmét, és visszahozzuk az ízületek szükséges funkcióit.
 


 
Kinesio Tape kezelések
Dr. Kenso Kase, japán kiropraktőr a módszer kifejlesztője. A tape, magyarul tapasz a bőr “utánzata”, egy pamutrétegből, illetve hátoldalán egy hullámszerűen felvitt akril ragasztórétegből áll. Lég-, és vízáteresztő: lehet vele zuhanyozni, úszni. A kinesio tapasz kémiai hatóanyagtól mentes, pusztán mechanikus módszer, mely megfelelő felhelyezési technikával a szervezet öngyógyító folyamatait segíti. Célja a nyirokkeringés/mikrokeringés javítása, fájdalomcsillapítás, gyulladáscsökkentés, izomfunkciók támogatása, ízületi mobilitás vagy stabilitás elősegítése.
 


Árak:
(IMT) Integrált Manuális Testkorrekció: 15000 Ft

 

Előzetes bejelentkezés szükséges
Farkas Tamás
Telefonszám: +3670 267 83 11 Email cím: farkas.tamas@integrativegeszseg.hu

FONTOS: A KEZELÉSEM NEM MINŐSÜL GYÓGYÍTÓ TEVÉKENYSÉGNEK ÉS NEM HELYETTESÍTHETI AZ ESETLEGES ORVOSI DIAGNÓZIST ÉS KEZELÉST!